INFORMACJE  PARAFIALNE

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018r.

1.   W poniedziałek 23-go kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika,
głównego patrona.

2.    Obecny tydzień naznaczony jest w kościele przez kwartalne dni modlitw o powołania.

3.    Próba śpiewu dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek
o godz. 19:00, a próby ceremonii pierwszokomunijnej będą we wtorek i środę
o godz. 19:00. Wszystkie próby odbywają się w kościele św. Stanisława.

4.    Już dziś podaje do wiadomości, że Msza św. pierwszokomunijna dzieci z klas trzecich odbędzie się w naszej parafii w pierwszą niedzielę maja, tj. 6.05.2018r. o godz. 11:00. Wcześniej tego dnia, Msze św. będą o godz. 8:30 i 9:30 (Msza św. bez kazania).

5.    W środę po Mszy św. nabożeństwo do MBNP.

6.    W zakrystii proszę odbierać najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

7.    W sobotę 26 maja odbędzie się jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Koszt wyjazdu to 85 zł od osoby (pokrywa tylko autokar). Zapisy i wpłaty w terminie nieprzekraczalnym do 30 kwietnia.

8.    Nadal można dołączyć do grupy pielgrzymów do Ziemi Świętej (17-24.10.2018) oraz zapisać się na wyjazd po Polsce na Lubelszczyznę (4-8.09.2018).

9.    Zbliża się czas naszej parafialnej zabawy - pikniku rodzinnego, który odbędzie się w sobotę 12 maja na terenie wokół kościoła św. Katarzyny. W programie wiele interesujących atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły już wkrótce. Stąd zwracam się z prośbą - jeśli ktoś z Państwa miałby nadające się i niepotrzebne przedmioty, czy też zechciał ufundować fanty do loterii, to bardzo proszę o kontakt ze mną lub przyniesieni ich na plebanię.

10.  Dziękuje za nasza niedzielną wspólnotę modlitewną. Serdecznie witam w naszej parafii wszystkich Gości. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, a nam wszystkim życzę błogosławionego i spokojnego tygodnia.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca
śp. Tomasz Łochowicz i Stanisław Modzelewski
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

ul. Szkolna 10, 89-200 Rynarzewo