INFORMACJE  PARAFIALNE

25 Niedziela Zwykła - Rok B - 16.09.2018.

1.     W czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 9:00 poświęcony będzie (został) odrestaurowany sztandar Żywego Różańca.

2.     Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy w naszej parafii Misje poprzedzające nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Misje prowadzi ks. Andrzej Palestyna ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Serdecznie ks. Andrzeja witamy wśród nas. Program misji jest następujący: (Program w gablocie lub kliknij TUTAJ).

3.     Obraz Matki Bożej przyjedzie do nas w przyszłą niedzielę 30 IX. Na powitanie zgromadzimy się w kościele św. Stanisława o godz. 16:30, by po krótkim nabożeństwie procesyjnie udać się przed kościół św. Katarzyny gdzie powitamy obraz. O godz. 18:00 ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi Mszę św. w kościele św. Stanisława rozpoczynając tym samym nawiedzenia obrazu, które potrwa do poniedziałku 1 X. Pożegnanie rozpoczniemy w poniedziałek nabożeństwem o godz. 15:30 po którym o godz. 16:00 odprawiona zostanie Msza św. Zanim obraz opuści naszą parafię będzie jeszcze poświęcenie dewocjonaliów, po którym pożegnamy obraz i przekażemy go do parafii w Zamościu.

4.     W ramach misji w piątek 28 IX od godz. 9:00 ks. Andrzej odwiedzi z Komunią św. osoby chore i starsze w ich domach. Wizyty domowe proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

5.     Okazja do spowiedzi św. podczas Misji będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek
od godz. 17:00. Środa to dzień spowiedzi św. w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, spowiedź będzie w godz.14:30 – 15:30, 16:00 - 17:00 i 20:00 – 21:00. Co 20 min Komunia św. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie także przed rannymi Mszami św. w niedzielę i podczas niedzielnego, wieczornego czuwania przed wizerunkiem Matki Bożej.

6.     W ramach nawiedzenia w poniedziałek 1 X o godz. 10:00 będzie sprawowana Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych. Serdecznie zapraszam wszystkich chorych oraz osoby starsze.

7.     W piątek po drodze krzyżowej i Apelu Maryjnym zapraszam na krótkie spotkanie w kościele wszystkich czynnie zaangażowanym w Msze św. powitania i pożegnania w celu krótkiego omówienia ich przebiegu.

8.     Z głębi serca już dziś dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej parafii poprzez czyszczenie i dekorowanie kościołów i terenu wokół nich by przyjęcie obrazu MB Częstochowskiej było godnego. Jednocześnie proszę , by na czas misji i nawiedzenia cała nasza parafii była schludnie udekorowana, zwłaszcza trasa, którą przemierzy obraz, czyli ulice: Łabiszyńska w Małych Rudach, Strażacka, Szkolna i Rynek w Rynarzewie. Proszę również by na dni peregrynacji – 30 IX i 1 X na blokować zaparkowanymi samochodami trasy przejazdu oraz procesji z obrazem, czyli placu przed kościołem św. Katarzyny, ulicy Szkolnej oraz Rynku przy kościele.

9.     W czwartek od godz. 15:00 będziemy dekorować wokół kościół św. Stanisława, a w piątek również od godz. 15:00 udekorujemy otoczenie kościoła św. Katarzyny. Proszę by przyszli młodzi mężczyźni, gdyż będzie konieczność wspinania się po drabinach.

10.  Nabożeństwo do MBNP w środę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:45.

11.   W przyszłą niedzielę wyjątkowo nie będzie rocznych wymienianek za naszych drogich zmarłych.

12.  Biuro parafialne w tym, tygodni będzie nieczynne w zwykłych godzinach urzędowania.

13.  Wszystkie Msze św., nabożeństwa i nauki od niedzieli 23 IX do poniedziałku 1 X włącznie odbywać się będą w kościele św. Stanisława.

14.  Do skarbony pod chórem można złożyć ofiary na zakup kwiatów do dekoracji naszych kościołów.

15.  W zakrystii proszę odbierać wcześniej zamówione plakaty i magnesy lodówkowe
z wizerunkiem MB Częstochowskiej - jedno i drugie w cenie 5 zł za sztukę.

16.  Po nawiedzeniu MB Częstochowskiej, nasze domy będzie odwiedzać w kopia obrazu MB Pięknej Miłości. Rodziny i osoby, które chciałyby się modlić w swoim domu przy tym pięknym wizerunku bardzo proszę o podejście do mnie i wpisanie się na listę.

17.  W zakrystii jest do odbioru najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

18.  Od października powrócą w każdą 3-cią niedzielę miesiąca katechezy – kazania o liturgii.

19.  Przypominam, że od pierwszego września ranna Msza św. w dni powszednie sprawowana jest we wtorek każdego tygodnia o godz. 8:00.

20.  Dziękuje za naszą niedzielną wspólnotę modlitewną. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim nam życzę pięknej, błogosławionej, pełnej pokoju, radości i słońca niedzieli oraz całego rozpoczynającego sie nowego tygodnia.

ul. Szkolna 10, 89-200 Rynarzewo