INFORMACJE  PARAFIALNE

XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA - ROK B - 11.11.2018 r.

❀❀❀   100  LAT  NIEPODLEGŁOŚCI  POLSKI   ❀❀❀

1. Dziś przeżywamy Święto Niepodległości i setną rocznicę jej odzyskania, tych wszystkich, którzy za Ojczyznę oddali swoje życie oraz przyszłość naszego domu, którym jest Polska zawierzajmy Bogu Ojcu za wstawiennictwem Maryi naszej Królowej.
  2. Dzieci, które wykonały w domu przyniesione do kościoła różańce proszę o pozostanie
    po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele.
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed wieczorną Mszą św. to jest o godz. 17:45. Serdecznie zapraszam.
  4. Wymienianki roczne za naszych zmarłych na dotychczas obowiązujących zasadach
    (20 złotych za każdą pozycję) można składać od dziś do 9 XII włącznie.
  5. Spotkanie uczestników kursu przedmałżeńskiego w środę 14 XI o godz. 19:00 w salce.
  6. Kandydatów do bierzmowania – młodzież kl.7,8 i 3 gimnazjum, zapraszam na spotkanie w czwartek 15 XI na godz. 18:30 do kościoła św. Katarzyny.
  7. Dzieci, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana w dziecięcym zespole zapraszam
    na spotkanie w niedzielę za tydzień 18 XI na godz. 10:00 do kościoła św. Stanisława.
  8. W niedzielę 25 XI po Mszy św. o godz. 11:00 teatrzyk kukiełkowy „Z koszyka” wystawi sztukę zatytułowaną: „Jak św. Franciszek oswoił wilka?” Serdecznie zapraszam dzieci.
  9. Domy naszej parafii odwiedza kopia obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Wszystkich, którzy chcieliby się modlić przy kopii tego pięknego wizerunku rodzinnie lub w samotność bardzo proszę o zgłoszenie się do mnie.
  10. Jako jeden z owoców spotkania z Matką Boską  Częstochowską w kopii Jej wizerunku, zawiązała się w naszej parafii wspólnota Różańca  Rodziców. Takie wspólnoty istnieją już w niektórych parafiach naszej diecezji. Rodziców, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty proszę o podejście do mnie po Mszy św. lub bezpośredni kontakt z osobami odpowiedzialnymi podanymi na plakacie w gablocie oraz w informatorach wyłożonych z tyłu kościoła. Znajdziemy tam więcej szczegółowych informacji. Proszę pomyśleć czy nie warto wspomóc swoich dzieci modlitwą do której taka wspólnota zachęca i mobilizuje.
  11. Ofiary z dzisiejszej niedzieli w całości przeznaczone są na cele remontowe
    i inwestycyjne w naszej parafii.
  12. W zakrystii proszę odbierać najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.
  13. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom dziękuję za naszą niedzielną wspólnotę modlitewną. Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę pełnej pokoju, radości i Bożego błogosławieństwa niedzieli oraz całego rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże!

ul. Szkolna 10, 89-200 Rynarzewo