INFORMACJE  PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO
Rok B - 20.05.2017 r.

1.     Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem NMP w czasie nabożeństw majowych sprawowanych codziennie o godz. 17:30, czyli pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czwartek o godz. 8:30 - zaraz po rannej Mszy św.

2.    W poniedziałek w liturgii Kościoła przypada święto NMP Matki Kościoła,
w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
a w przyszłą niedzielę Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej.

3.    W poniedziałek przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Chorych. Podczas wieczornej Mszy św. pomodlimy się o uzdrowienie wewnętrzne oraz będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zachęcam do skorzystania z okazji i przyjęcia sakramentu chorych, który jest sakramentem umocnienia i podźwignięcia dla ludzi cierpiących i schorowanych oraz dla wszystkich osób starszych.

4.    Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyjeżdżających w sobotę 26 maja do sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza w Swarzewie we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele św. Katarzyny. Istnieje jeszcze możliwość dołączenia do grupy pielgrzymów. Koszt wyjazdu to 85 zł (pokrywa tylko autokar).

5.    W środę po Mszy św. nabożeństwo do MBNP.

6.    Przypominam, że w czasie wakacyjnym tj. od pierwszej niedzieli czerwca do końca sierpnia, Msza św. sprawowana w niedzielę wieczorem w kościele św. Katarzyny przesunięta będzie z godz. 18:00 na 20:00.
(Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 18:00). Pozostałe Msze św. w ciągu tygodnia bez zmian. Sobotnia wieczorna Msza św. o godz. 18:00.

7.    W zakrystii proszę odbierać najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

8.    W minionym tygodniu w kościele św. Stanisława został zamontowany i uruchomiony 62 calowy monitor służący między innymi do wyświetlania tekstów pieśni podczas nabożeństw. Wszystkim, który sprawili, że to urządzenia znalazło się w naszej parafialnej świątyni, z głębi serca dziękuję – Bóg zapłać! Mam nadzieję, że pomoże ono nam wszystkim jeszcze lepiej, a co za tym idzie owocniej przeżywać liturgię Mszy św.

9.    Można jeszcze dołączyć do grupy pielgrzymów do Ziemi Świętej (17-24.10.2018) jak również do wyjazdu na Lubelszczyznę (4-8.09.2018).

10.  Dziękuje za naszą niedzielną wspólnotę modlitewną. Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim nam życzę pięknej, błogosławionej, pełnej pokoju, radości i słońca niedzieli.

11.   W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności
śp. Mirosława Stachowicz.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

ul. Szkolna 10, 89-200 Rynarzewo