INFORMACJE  PARAFIALNE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA - Rok C - 5.05.2019

1. W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 po raz pierwszy do Komunii św. przystąpi/-ło 17 dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  2. W czasie białego tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa majowe
    od poniedziałku do soboty 11-go maja włącznie, odbywać się będą w kościele św. Stanisława. Nabożeństwa majowe będą sprawowane zaraz po Mszy św.
  3. Od przyszłej niedzieli 12-go maja nabożeństwa majowe będą sprawowane pół godziny przed wieczorną Mszą św. to jest o godz. 17:30. We wtorek o godz. 8:30 – zaraz po zakończonej Mszy św.
  4. W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. To także święto patronalne kościoła pw. św. Stanisława, w którym sprawowana będzie tego dnia Msza św. odpustowa o godz. 18:00. Po Mszy św. około godz. 18:50 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Serdecznie zapraszam.
  5. W środę nabożeństwo do MBNP 15 min przed Mszą św. o godz. 17:45.
  6. W piątek 10 maja przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego sakramentu w monstrancji w będzie miało miejsce w kościele św. Stanisława, a rozpocznie się o godz. 12:00 Mszą św. i modlitwą Anioł Pański i potrwa do godz. 17:45.
  7. Msza św. w Rocznicę I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 maja o godz. 11:00 w kościele św. Stanisława. W CZWARTEK po Mszy św. i nabożeństwie majowym około godz. 18:45 spotkanie wszystkich tych dzieci w kościele św. Stanisława.
    Proszę o przybycie.
  8. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci przeżywających rocznicę swojej Komunii św. w piątek od godz. 16:30 w kościele św. Stanisława.
  9. Ze względu na biały tydzień w biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu
    w poniedziałek od godz. 19:00, a w piątek od godz. 19:30
  10. W piątek od godz. 9:00 odwiedzę z Komunią św. chorych i starszych w ich domach. Chętnych do odwiedzin proszę zgłaszać osobiście lub telefonicznie u mnie.
  11. W zakrystii proszę odbierać najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.
  12. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na cele remontowe w naszej parafii.
  13. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W niedzielę 19-go maja przeżywać będziemy w naszej parafii niedzielę powołaniową. Przyjedzie do nas Ksiądz Rektor WSD w Bydgoszczy wraz z grupą kleryków, którzy będą uczestniczyć w liturgii wszystkich Mszy św. Rodziny, które chciałyby ugościć kleryków obiadem w swoim domu proszę o kontakt ze mną dziś po Mszy św. lub w ciągu najbliższego tygodnia.
  14. Dziękuje za nasza niedzielną wspólnotę modlitewną. Serdecznie witam w naszej parafii wszystkich Gości. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, a nam wszystkim życzę błogosławionych i nasyconych pokojem dni.

ul. Szkolna 10, 89-200 Rynarzewo